رومیشا
خانه / پاکت گلاسه / خریداران انواع پاکت های گلاسه

خریداران انواع پاکت های گلاسه

نگه داری اسناد و مدارک به خصوص اگر از اهمیت مادی یا معنوی بالایی برخوردار باشند همیشه یک دغدغه فکری است. همه ما در طول زندگی خود مدارک از علمی و تحصیلاتی گرفته تا اسناد مالکیت زمین یا محل سکونت را در اختیار  داشته ایم و گاهی برای انجام روند اداری برای اخذ هر گونه مجوزی مجبور به جابه جایی این اسناد بوده ایم. با توجه به اهمیت این مدارک بدون داشتن محافظ ممکن است این مدارک گم یا بر زمنی افتاده و کیفیت و ارزش خود را از دست بدهند به همین دلیل باد آنها را از این گونه خطرات حفظ کنیم. برای حل این مشکل از پاکت استفاده می شود که می تواند از انواع جنس ساخته شده باشد.یکی از انواع این پاکت ها از جنس پاکت گلاسه می باشد که در ابعاد مختلف به بازار عرضه شده است. ویژگی های مورد انتظار خریداران پاکت گلاسه چیست و انواع مختلف این نوع پاکت کدامند و از چگونه می توان آن را تهیه نمود.خریداران انواع پاکت های گلاسه

پاکت گلاسه چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

پاکت گلاسه چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

برای آشنایی بیشتر با پاکت گلاسه باید ابتدا با نوع مواد اولیه آن آشنا شویم. پاکت های گلاسه از کاغذهایی به همین نام ساخته می شوند. در واقع دو نوع کاغذ در بازار مصرف کاغذ وجود دارد که به کاغذ تحریر و کاغذ گلاسه معروف هستند.

همه ما با کاغذ تحریر به صورت روزانه با سروکار داریم. کاغذ موسوم به کاغذ A4 برای همه ما شناخته شده می باشد و برای پرینت مطالبی با استفاده از پرینتر غالبا از این نوع کاغذ و البته در سایزهای مختلف استفاده می شود. علت استفاده از این نوع کاغذ ها نوع بافت آنها می باشد که قابلیت جذب رنگ بالایی دارند و در چاپ گر های لیزی یا جوهر افشان ها غالبا از این کاغذ استفاده می شود و تصویر به دست آمده از آنها مات و کدر است. در گذشته غالب پاکت های نامه از این نوع کاغذ تهیه می شدند.

اما نوع دیگری از کاغذ نیز وجود دارد که بر خلاف کاغذهای تحریر سطح بسیار صاف و صیقلی دارند این کاغذها در میان مردم به کاغذهای روغنی معروف هستند. در واقع حالت براق این کاغذها به علت روکش ژلاتینی است که طی مراحل تولید بر روی آن کشیده می شود.

کاغذهای گلاسه به علت داشتن سطح براق بیشتر در صنعت چاپ مورد استفاده قرار می گیرند زیرا رنگ ها جذب این نوع کاغذ نمی شوند و بر روی سطح آن باقی می مانند و به همین خاطر وضوح و شفافیت به خصوصی دارند.

اکنون که با انواع کاغذ و به ویژه کاغذ گلاسه آشنا شدید بهتر می توانید خصوصیات پاکت ساخته شده از کاغذ گلاسه را درک کنید.

پاکت های گلاسه با توجه به نوع کاغذی که در ساخت آنها به کار رفته است شفاف و براق بوده و تصویر و نوشته چاپ شده بر روی آنها کاملا واضح و بسیار زییاتر است. برای تهیه پاکت های گلاسه این کاغذها در ابعاد مختلف برش خورده و با استفاده از چسب به هم متصل شده تا تشکیل پاکت گلاسه را بدهند.  

پاکت های گلاسه موارد کاربرد بسیار زیادی دارند که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

مدل های مختلف پاکت های گلاسه

پاکت های گلاسه بر خلاف اسم ساده ای که دارند دارای مدل های مختلفی می باشند که هر یک کارکردهای خاص خود را دارند و بر اساس نوع کارکرد به مدل های مختلف تقسیم بندی شده اند.

از جمله این پاکت ها می تواند به پاکت کلاسه پنجره دار اشاره کرد از این پاکت ها برای بسته بندی محصولات مانند حبوبات استفاده می شود. این پاکت دارای یک قسمت شفاف یا ترنسپارنت بوده که محتویات داخل بسته را به خوبی می توان از آنجا مشاهده کرد. این مدل پاکت از سه لایه کاغذ گلاسه، فیلم پلی استر شفاف و فیلم پلی اتیلن تشکیل شده است و بنابراین مقاومت بسیار بالایی به رطوبت دارد. این نوع پاکت گلاسه از نوع زیپ دار ساخته می شود.

دو مدل دیگر پاکت های گلاسه به مدل اداری و ملخی معروف هستند مه در دو نوع افقی و عمودی به بازار عرضه شده اند. پاکت های مدل ملخی معمولا در سایز ۱۱*۲۲ و چاکت های گلاسه نوع اداری در سایز ۳۱*۲۳ تولید می شوند و هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند.عوامل تأثیرگذار بر قیمت انواع پاکت گلاسه

عوامل تأثیرگذار بر قیمت انواع پاکت گلاسه

عوامل بسیار زیادی بر قیمت انواع پاکت گلاسه تاثیر می گذارند. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

ابعاد پاکت گلاسه :  سایز و اندازه پاکت گلاسه می تواند عامل اصلی تعیین کننده قیمت پاکت گلاسه باشد. پاکت های با سایز بزرگ تر کاغذ بیشتری مصرف کرده و بنابراین قیمت بالاتری خواهند داشت.

مدل پاکت گلاسه :  پاکت های گلاسه به غیر از کاغذ گلاسه ممکن است از مواد دیگری نیز تشکیل شده باشند. به عنوان مثال پاکت های گلاسه پنجره دار به غیر از پاکت کاغذ گلاسه  از مواد ترنسپارنت و فیلم‌های پلی استری ساخته شده‌اند و استفاده از این مواد بر قیمت نهایی پاکت تاثیر می گذارند.

شفاف یا مات بودن پاکت گلاسه :  پاکت های گلاسه ممکن است با توجه به میزان روکش ژلاتینی استفاده شده بر روی آن‌ها دو نوع براق و مات داشته باشند. همین مسئله بر قیمت نهایی پاکت تاثیر می گذارد.

قیمت مواد اولیه :  ماده اولیه تشکیل دهنده همه پاکت ها کاغذ می باشد.  قیمت کاغذ تحت تاثیر عوامل مختلف مانند هزینه های تولید، هزینه های حمل و نقل، تعرفه واردات کاغذ و همچنین نرخ تورم و نرخ ارز می تواند متفاوت باشد.

ساده یا طرح دار بودن پاکت : پاکت ها می توانند به صورت ساده و یا طرح دار در بازار وجود داشته باشند. پاکت های طرح دار با توجه به هزینه کارگری یا تجهیزات بیشتر قیمت بالاتری دارند.

رنگی بودن پاکت گلاسه :  پاکت های گلاسه می توانند ساده و سفید در رنگ های مختلف به بازار ارز شونده استفاده از انواع رنگ و تنوع می‌تواند  بر قیمت نهایی پاکت گلاسه تاثیر بگذارد.

 عرضه و تقاضا : عرضه و تقاضا می تواند برای هر نوع کالایی و از جمله پاکت گلاسه  می تواند تعیین کننده قیمت نهایی باشد.

مهمترین کاربردهای پاکت گلاسه

کاربرد پاکت گلاسه  با توجه به جنس و مدل آن می‌تواند متفاوت باشد.

اولین کاربرد این نوع پاکت ها در ارسال بسته های پستی می باشد. حسن استفاده از این پاکت ها در ارسال بسته‌ها و نامه های پستی در این است که به غیر از کاغذ گلاسە رویی در سطح داخلی پاکت دارای یک روکش پلی استر یا آلومینیومی می باشند و  این امر موجب می‌شود که پاکت در مقابل آب و یا هوا نفوذ ناپذیر باشد به این ترتیب هیچ  نوع آسیبی به کاغذ یا کالای موجود در پاکت وارد نشود. این نوع پاکت ها دارای سایزهای مختلف بوده و از یک کاغذ نامه کوچک تا یک کالا با سایز متوسط را می توانند در خود جای دهند.

از مدل پاکت گلاسه پنجره دار برای بسته‌بندی محصولات به میزان بسیار زیادی استفاده می شود. همان طور که قبلاً گفته شد به غیر از لایه روی کاغذ گلاسه دو لایه دیگر  پلی استر و پلی اتیلن در سطح داخلی این پاکت ها وجود دارند که باعث محافظت از محتویات داخل این پاکت ها می شوند علاوه بر این برای مشاهده مواد داخل این پاکت ها از یک قسمت پنجره دار شفاف استفاده شده است که این امر در بازار پسندی محصول نقش بسیار زیادی دارد. از این پاکت ها برای بسته بندی محصولاتی همچون حبوبات، غلات، چای، قهوه، شکلات، دمنوش ها و … استفاده می شود.

 از انواع دیگر کاربرد این پاکت‌ها، جنبه تبلیغاتی تبلیغاتی آن می باشد. با توجه به خاصیت براق و صیقلی کاغذ گلاسه و این که چاپ عکس های تبلیغاتی بر روی آنها بسیار زیبا می باشد؛ از پاکت گلاسه تبلیغاتی برای جنبه های تبلیغاتی و افزایش فروش انواع محصولات و خدمات استفاده می شود.

آشنایی با انواع مختلف پاکت نامه گلاسه

آشنایی با انواع مختلف پاکت نامه گلاسهموارد بسیار زیادی وجود دارند که باعث جدایی و تمایز انواع پاکت گلاسه از هم می شوند که در اینجا به اختصار در مورد هر یک از آنها صحبت خواهیم نمود.

سایز یا به عبارتی ابعاد پاکت یکی از این موارد است. اگر تا به حال برای ارسال نامه به باجه های پستی مراجعه کرده باشید با توجه به اندازه کاغذ شما پاکت های گلاسه مختلفی وجود دارند. پاکت گلاسه های سایز A5 ،A4 و A3 نمونه هایی از این نوع پاکت ها بر اساس سایز هستند که هر یک ظرفیت و گنجایش خاصی را برای خود دارند.این نوع پاکت ها می توانند به دو صورت عمودی یا افقی طراحی شده باشند و برای پلمپ شدن آنها از یک لایه روکش چسب حساس به رطوبت استفاده شده است. البته معمولا برای ارسال نامه از پاکت های با ابعاد کوچکتر استفاده می شود مگر این که شما برگه نامه را نخواهید تا بزنید که در این صورت از پاکت های با ابعاد بزرگ تر استفاده می شود.

یک نوع دسته بندی دیگر انواع پاکت های نامه گلاسه می تواند بر اساس وزن آنها باشد. همان طور که در مورد پاکت های از نوع کاغذهای تحریری وزن می تواند تعیین کننده کیفیت پاکت نامه باشد در مورد پاکت های نامه گلاسه نیز این دسته بندی وجود دارد.

به عنوان یک مثال پاکت های سایز A5 از نوع کاغذ گلاسه دارای وزن ۱۳۵ گرم بوده در حالی که همین نوع پاکت ها از نوع کاغذ تحریری دارای وزن ۸۰ گرم می باشند. بنابراین ضخامت پاکت نامه می تواند باعث ایجاد انواع مختلفی از این محصول باشد.

به طور خلاصه تر پاکت نامه گلاسه در دو گرماژ ۱۲۰ و ۱۳۵ به بازار مصرف این محصولات که غالبا ادارات و با چه های پستی و لوازم تحریر فروش ها هستند عرضه شده اند.

تنوع محصولی پاکت های فروشگاهی گلاسه

امروزه با مراجعه به برخی از  فروشگاه های کالاهای لوکس و زینتی هنگام تحویل کالا آن را در پاکت های بسیار زیبا و شیک قرار می دهند.

تنوع پاکت گلاسه فروشگاهی بسیار زیاد بوده و به نوعی بهترین و ارزان ترین گزینه برای فروشگاه جهت تبلیغات محصولات خود می باشد و در واقع نقش بیلبوردهای کوچک  برای تبلیغ کالا را در دست مردم ایفا می کنند.

یکی از معروف‌ترین انواع این نوع پاکت های گلاسه ساک دستی گلاسه می باشد. ‏این نوع ساک های دستی در سایز ۱۷*۲۴ به دلیل سایز کوچک، مناسب برای کادو های تولد و هدیه می باشند. در این نوع ساک های دستی گلاسه برای زیبایی بیشتر از طرح های طلاکوب استفاده می شود تا در فروشگاه های لباس، طلافروشی‌ها، پارچه فروشی ها کاربرد دارند.

ضخامت این نوع پاکت های گلاسه فروشگاهی متغیر بوده و معمولاً دارای دسته از انواع جنس می‌باشند.  نوع دسته این پاکت ها می تواند از نوع دسته منگنه ای، موزی، نخی و یا کاغذی باشد.

در برخی از این ساک ها از یک روکش UV اکلیلی  یا شنی برای زیبایی بیشتر استفاده می شود. همچنین ممکن است بر روی سطح کاغذ گلاسه و برای زیبایی بیشتر لگو یا طرح‌های مورد نظر فروشگاه به صورت برجستگی یا فرورفتگی ایجاد شوند.

خریداران پاکت های گلاسه تبلیغاتی

خریداران پاکت های گلاسه تبلیغاتی

یکی از بهترین و ارزان ترین روش های تبلیغاتی برای فروشگاه ها استفاده از پاکت های تبلیغاتی می باشند. مشتریان در واقع با در دست داشتن پاکت های فروشگاه ها که تبلیغات یا برند آنها بر روی آن نوشته یا حک شده است همانند بیلبوردهای متحرکی هستند که باعث جلب توجه افراد شده و به این طریق در شناساندن فروشگاه مورد نظر نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

البته همه پاکت های تبلیغاتی مناسب این کار نبوده و باید از کلمات و تصاویر جذاب بر روی این پاکت ها استفاده شود تا باعث جلب توجه بیشتر شود.

فروشگاه های زنجیره ای، لوازم کادویی ها، شکلات فروشی ها، فروشگاه های  لباس و کفش و در واقع بسیاری از مشاغل می توانند از این پاکت های گلاسه برای تبلیغات اجناس فروشگاهی خود به نحو احسن استفاده کنند.

خریداران این گونه پاکت ها می توانند با خرید در تیراژ بالای این محصول از تخفیف ویژه خرید عمده نیز برخوردار شوند و با قیمت ارزان تری این پاکت تبلیغاتی را تهیه نمایند.

از طرفی دیگر این امکان برای خریداران این پاک فراهم است که ایده ها و طرح های مورد نظر خود را در سایز ها  و رنگ های مختلف به صورت برجسته و با تنوع بسیار زیاد از اشکال و ابعاد مختلف سفارش دهند.

در ضمن برای ارسال سفارشات خریداران به هر آدرسی که اعلام نمایند محدودیت وجود نداشته و سفارشات در بسته بندی های مناسب و با رعایت شرایط حمل و نقل سالم در اسرع وقت در اختیار آنها قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در هر لحظه از شبانه روز با کارشناس فروش ارتباط برقرار نموده و از مشخصات بیشتر و قیمت روز محصولات بیشتر مطلع شوید.


جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: خانم طاهری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129461760
شماره ثابت: 02189776285
آدرس کانال: romishaco@
پست الکترونیکی: romishaco@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید